Nagroda medialna im. red. Jana Raczyńskiego

Media o kolei – II edycja Konkursu im. Jana Raczyńskiego

Rada Programowa Targów TRAKO zdecydowała o zorganizowaniu II edycji Konkursu dla mediów  (dziennikarzy i instytucji), które aktywnie prezentują tematykę związaną z transportem szynowym. Celem jest wsparcie prezentacji rzetelnej wiedzy i informacji o branży transportu szynowego w Polsce.
Podczas targów TRAKO 2021 wręczono po raz pierwszy nagrody im. Jana Raczyńskiego. Laureatką została  Katarzyna Kapczyńska – Puls Biznesu, a wyróżnienia otrzymali Marek Graff  – Technika Transportu Szynowego i  Jakub Madrjas – Rynek Kolejowy.

Obecnie Kapituła zebrała się ponownie przygotowując kolejną edycję Konkursu, który będzie miał swój finał podczas targów TRAKO 2023.

Kapituła, podobnie jak poprzednio, oczekuje na propozycje kandydatur do nagrody. Podstawowe kryterium jakie musi spełnić kandydat to uwzględnianie w swoich materiałach medialnych tematyki kolejowej. Materiały te mogą być publikowane przez wydawnictwa prasowe, internetowe, radio i telewizję.

Organizatorzy Konkursu oczekują na zgłoszenia do 31 lipca 2023 r.
Aby dokonać zgłoszenia prosimy o uzupełnienie formularza zamieszczonego na stronie: forms.gle/VWFSQCANvLfVrE6t7

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Redaktor Jan Raczyński odszedł niepodziewanie w 2020 roku, w pełni życia zawodowego i dziennikarskiego. W 1996 założył i nieprzerwanie prowadził jeden z najważniejszych periodyków branżowych – Technikę Transportu Szynowego. Był postacią nietuzinkową, całe życie zawodowe związał z kolejnictwem.

Branża transportu szynowego wciąż potrzebuje rzetelnej promocji oraz kompetentnego rozprzestrzeniania rzetelnej wiedzy o swoich działaniach w przestrzeni medialnej i informacyjnej. Nagroda medialna im. redaktora Jana Raczyńskiego może przyczynić się do realizacji tego celu.