Program DEiK – GUP

22.09.2023 na stoisku wystawienniczym Gdańskiego Urzędu Pracy, odbył się szereg aktywności przedstawionych poniżej.
Stoisko zlokalizowane było na parterze w hali A oraz na I piętrze.

„DWORZEC GŁÓWNY” – CENTRUM INFORMACJI (PARTER)
Miejsce pierwszego kontaktu z uczestnikami targów: udzielanie odpowiedzi na zadawane przez klientów pytania, pomoc w lokalizowaniu poszczególnych stref GUP, przekazywanie informacji klientom o działaniach, projektach, programach i oferowanych przez Gdański Urząd Pracy formach wsparcia dla bezrobotnych i poszukujących pracy.

Miejsce nawiązywania kontaktów biznesowych z wystawcami/pracodawcami obecnymi na wydarzeniu. Promowanie dostępnych w Gdańskim Urzędzie Pracy form wsparcia i usług dla pracodawców, przyjmowanie ofert pracy.

„STACJA – REKRUTACJA” (I PIĘTRO)
PERON I.
– sprawdź CV w j. polskim (1 stanowisko)
– przygotuj się do rekrutacji w j. polskim (1 stanowisko)

PERON II.
– sprawdź CV w j. angielskim (1 stanowisko)
– przygotuj się do rekrutacji w j. angielskim (1 stanowisko)

„STACJA – AKTYWIZACJA” (I PIĘTRO)
PERON I.
– znajdź ofertę pracy na gdansk.praca.gov.pl lub na jobmapa.pl
– znajdź ofertę pracy z CPSiS

PERON II.
Promocja form wsparcia oferowanych przez GUP:
– szkolenia
– staże
– dotacje

CENTRUM ROZWOJU TALENTÓW (I PIĘTRO)
Zaprasza młodzież odwiedzającą Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty pod hasłem:

„STACJA TALENTY”
z której uczestnicy ruszą w podróż zawodową i zdobędą niezbędne informacje związane z pracą na kolei, kierunek edukacyjno-zawodowy branży transportu kolejowego nie będzie miał dla nich tajemnic.

  1. PRZYSTANEK: INTEGRACJA – nauka poprzez zabawę z wykorzystaniem krótkich interaktywnych narzędzi o ciekawym dla uczestników przebiegu pozwalającym urozmaicić nasze stoisko – zaprosimy uczniów do wspólnej zabawy przy quizach i grach branżowych: Tower od Power i Rope Puller to okazja, aby sprawdzić umiejętności wzajemnej współpracy, komunikacji i osiągania celów.
  2. PRZYSTANEK: INFORMACJA – promocja usług doradczych (lada CRT z ulotkami, katalogami, wizytówkami o usługach CRT) – pokażemy możliwości dalszego kształcenia i rozwoju zawodowego  z wykorzystaniem interaktywnego informatora zawodowego – uczestnicy dostaną informacje na temat bezpłatnej oferty Centrum, m.in. o planowanych wydarzeniach i nowych warsztatach, zarówno dla uczniów, studentów, jak i osób dorosłych, dowiedzą się jak wyglądają zawody i ścieżki kariery w branży kolejowej.
  3. PRZYSTANEK: KONSULTACJE INDYWIDUALNE –  rozmowy z doradcą zawodowym o wykorzystaniu talentów, możliwościach edukacyjno – zawodowych, procesach rekrutacyjnych i prawidłowym przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz metodach poszukiwania pracy i skutecznej autoprezentacji.